Türk Hava Yolları Uçak Bileti

Tam adıyla Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı, kısaca THY olarak andığımız şirket, Türkiye’nin alanında bayrak taşıyıcısı olarak nitelenebilir. Bugün ulusal hava yolu şirketi statüsünde değerlendirilmektedir. Türk Hava Yolları, 108 ülke ve 262 noktaya gerçekleştirdiği seferler ile 2014 yılında Skytrax ödüllerine göre Avrupa’nın en iyisidir. Nitekim kalite kelimesi ile anılmaya başlaması, şirketin büyüklüğünü ve değeri gözler önüne sermektedir. Merkezi İstanbul’da bulunan şirket, Avrupa’dan Orta Doğu’ya, Uzak Doğu’dan Afrika’ya, Kuzey Amerika ve Güney Amerika’ya kadar geniş bir ağa yayılmış haldedir. Bu sebeple dünya çapında önemli bir konuma yükselmiştir. Seneler içinde geçirilen aşamalar ise şirketin büyümesinin arkasındaki temel prensipleri ortaya çıkarmaktadır.

Türk Hava Yolları ’nın tarihinden bakacak olursak, şirketin kuruluşu 1933 yılına kadar uzanmaktadır. İlk olarak 20 Mayısta Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı olarak Hava Yolları Devlet İşletmesi olarak kurulmuştur. İlk zamanlarında sadece 24 personel ve 5 adet uçak ile hizmet vermektedir. Uçaklar da 4, 5 ve 10 yolcu kapasitelidir. Yani oldukça kısıtlı bir hizmet alanı ve potansiyeli söz konusudur. Bu aşamadan bugün gelinen sürece bakıldığında büyümenin hem nasıl sağlam adımlarla gerçekleştiği hem de ne denli bir tecrübenin söz konusu olduğu dikkat çekmektedir. En büyük kapasite artışı 1946 yılında, uçak ve personel sayısındaki artış ile birlikte 37 bin yolcu kapasitesi ile yaşanmıştır. Bundan bir yıl sonra ise Ankara – İstanbul - Atina seferi ile ilk yurtdışı uçuşu gerçekleştirilmiştir. 1970’li ve 1980’li yıllarda da sürekli yeni yurtdışı hatları açılmaya başlanmış aynı zamanda filo genişletme çabaları da sürmüştür.  1985 yılında Elektronik Bilgi İşlem Merkezi’nin kurulması hem uçak bileti işlemlerinde hem de bagaj işlemlerinde büyük bir kolaylık sağlamaya başlamıştır. Böylece THY uçak bileti alımları güvence altında, daha sağlıklı yapılmaya başlanmıştır. 2000’li yıllarda da firmanın filo genişletme çalışmaları ile genişlemesi sürerken zirvesini yaşamaya başlamıştır. Bu noktaya kadar yapılan tüm atılımlarda kaliteli hizmet ve yolcu memnuniyeti ön planda tutulmuştur. Son yıllarda yapılan çeşitli antlaşma ve işbirliği çalışmaları da yine daha kaliteli hizmet verme amacı ile gerçekleştirilmektedir.

Türk Hava Yolları, miles&smiles uygulaması ve zaman zaman gerçekleştirdiği kampanyaları ile yolcularına çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Bu sayede, hem kaliteli hizmet alıp, konforlu ve hızlı bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz, hem de yolculuğunuzda tasarruf sağlayabilirsiniz. Türk Hava Yolları, her zaman yolcunun memnuniyetini ön planda tutması sebebi ile bugün zirveye yükselebilmiştir. Bunu da zaman zaman aldığı ödüller ile tescillemektedir. Yolcu memnuniyetini tescillemesinin bir örneği, yine Skytrax tarafından 2010 yılında, ekonomi sınıfında en iyi ikramı sunuyor olması sebebi ile verilen ödüldür.  Bunun yanında, en önemli tescil yolcuların dile getirdiği memnuniyettir. Çok sık THY yolcularının memnuniyetini duyuyor olmanız, birebire tecrübenin bir sonucudur ve aslında firmanın müdahalesiz bir şekilde reklamının yapılmasıdır.

Seyahatiniz öncesinde uçak bileti araştırmasına başlamadan önce, THY kalitesini göz önünde bulundurmalısınız. Ülkenin bir numaralı havayolu ile uçmak, şüphesiz ki bir ayrıcalıktır. Rotanıza uygun sefer araştırmasında ise www.ucakbileti.com.tr ‘yi tercih ederek, hem size en uygun seferi tercih edebilir hem de çeşitli fırsatları değerlendirebilirsiniz. Ayrıca seçenekler arasında karşılaştırma yapma fırsatı da bulmuş olursunuz. İnternet üzerinden alınan uçak biletlerinde en dikkat edilmesi gereken nokta olan güvenlik konusu, www.ucakbileti.com.tr ‘de son derece sistemli bir şekilde uygulanmaktadır. “3D Secure” sisteminin sitede uygulanıyor olması, tüm işlemlerinizi son derece güvence altına almaktadır. Böylece içiniz rahat bir şekilde kredi kartı bilgilerinizi girerek, uçak bileti alışverişinizi yapabilirsiniz.

 


Masaüstü Görünümü